Выполните действие 12 3/5-7 1/6+2 3/10

+3
Ответы (2)
  1. 28 июня, 21:49
    0
    12 3/5 - 7 1/6 + 2 3/10 = 63/5 - 43/6 + 23/10 = 378-215+69/30 = 232/30 = 116/30 = 7 11/15
  2. 28 июня, 22:50
    0
    12 * 3/5 - 1*1/6 + 2*3/10 = сократить числа на 2 = 36/5 - 7/6 + 3/5 = 216-35+18/30 = 199/30 = 6*19/30