Система 5 х-3 у=11

3 х+у=1

+5
Ответы (1)
  1. 14 сентября, 07:26
    0
    5 х-3 у=11

    3 х+у=1

    5 х-3 у-11=0

    3 х+у=1

    х=3 у/5+11/5

    3 х+у=1

    х=3 у/5+11/5

    3 (3 у/5+11/5)

    х=3 у/5+11/5

    1/5*3^2 у+28/5+у=0

    х=3 у/5+11/5

    у=-2

    х=-6/5+11/5

    у=-2

    Ответ: х=1

    у=-2