1) 2,85 х + 4,6 х - 3,05 х х=0,5

2) 9 у - 5,96 у + 7,11 у у=1,2

3) 7,325 х + 3,075 х - 5,8 х х=3

4) 12,654 х - 4,39 у - 0,064 у у=0,4

+3
Ответы (1)
  1. 28 октября, 10:39
    0
    1) 2,85 х + 4,6 х - 3,05 х х=0,5

    7,45 х-3,05 х=4,4 х

    4,4*0,5=2,2

    2) 9 у - 5,96 у + 7,11 у у=1,2

    16,11 у-5,96 у=10,15 у

    10,15*1,2=12,18

    3) 7,325 х + 3,075 х - 5,8 х х=3

    10,4 х-5,8 х=4,6 х

    4,6*3=13,8

    4) 12,654 х - 4,39 у - 0,064 у у=0,4

    12,59 у-4,39 у=8,2 у

    8,2*0,4=3,28