45 * (2 7/9 х+1 2/15 х) = 176

+3
Ответы (1)
  1. 30 июня, 09:24
    0
    45 * (2 7/9 х+1 2/15 х) = 176

    3 + 7/9+2/15 = (135 + 35 + 6) / 45 = 176/45

    45 * 176/45 х = 176

    176 х=176

    x=1