X-3x в квадрате - 2=0

+5
Ответы (1)
  1. 12 декабря, 00:06
    0
    X-3x² - 2=0

    3 х²-х+2=0

    D=1+24 = (⁺₋5) ²

    х₁ = (1+5) / 6=1

    х₂ = (1-5) / 6=-2/3