Вычислите: 7•3/11 •11/16-3•9/14

+3
Ответы (1)
  1. 16 июля, 01:48
    0
    1. 3/11 •11/16=3/16

    2. 7•3/16=21/16

    3. 3•9/14 = 27/14

    4. 21/16-27/14=-69/112