Решите

3 3/7 : 1 5/11 - 26/49 * 2 1/52

+1
Ответы (1)
  1. 21 марта, 07:55
    0
    1) 3 3/7:1 5/11=24/7:16/11=33/14=2 5/14

    2) 26/49*2 1/52=26/49*105/52=105/98=1 1/14

    3) 2 5/14-1 1/14=1 4/14=1 2/7