6+2,5 * (-4) - 2

-1,5 * (-12) - 4 * (-4)

-16-4,5 * (-8) + 5

+5
Ответы (1)
  1. 22 апреля, 00:41
    0
    1) 6 + 2,5 * (-4) - 2 = 6 - 10 - 2 = 6 - 12 = - 6

    2) - 1,5 * (-12) - 4 * (-4) = 18 + 16 = 34

    3) - 16 - 4,5 * (-8) + 5 = - 16 + 36 + 5 = 25