Кинокамера снимает 25 снимков в 1 с. Сколько снимков сделает эта камера за 2 с? за 3 с? за 10 с? за 10 мин?

+1
Ответы (2)
  1. 14 сентября, 07:02
    0
    1.25*2=50 (снимков) - за 2 секунды

    2.25*3=75 (снимков) - за 3 секунды

    3.25*10=250 (снимков) - за 10 секунд

    4.10 мин=600 мин

    25*600=15000 (снимков) - за 10 минут
  2. 14 сентября, 09:01
    0
    1) 25•2=50 (снимков) - за 2 сек.

    2) 25•3=75 (снимков) - за 3 сек.

    3) 25•10=250 (снимков) - за 10 сек.

    4) 10 мин=600 сек.

    25•600=15000 (снимков) - за 10 мин.