Разложите на множители 2 а²-18

+1
Ответы (2)
  1. 1 мая, 21:52
    0
    2 а^2-18=2 (а^2-9) = 2 (а-3) •2 (а+3).
  2. 1 мая, 23:26
    0
    2 (а в квадрате - 9)

    2 (а - 3) (а + 3)