2 3/4 - (-1 1/2) + (-3 5/6) по

действиям

+1
Ответы (1)
  1. 27 марта, 09:39
    0
    23/4 + 11/2 - 35/6 = (23*3+11*6-35) / 12 = (69+66-35) / 12=100/12=8 4/12

    =8 1/3 (восемь целых одна третья)