8 3/16+1,3125 и 10 7/20-0,95 сравнить.

+1
Ответы (1)
  1. 10 мая, 09:23
    0
    8 3/16+1,3125 и 10 7/20 - 0,95

    8 3/16 + 1,3125 = 131/16 + 1,3125 = 8,1875 + 1,3125 = 9,5

    10 7/20 - 0,95 = 207/20 - 0,95 = 10,35 - 0,95 = 9,4

    9,5>9,4

    8 3/16 + 1,3125 > 10 7/20 - 0,95