Вычислите (69*0,63-10,098:5,4-20,54) : 0,324

+4
Ответы (1)
  1. 8 мая, 23:23
    0
    1) 69*0,63 = 43,47

    2) 10,098:5,4 = 1,87

    3) 43,47 - 1,87 = 41,6

    4) 41,6 - 20,54 = 21,06

    5) 21,06 : 0,324 = 65