Вычислите: (7 1/6 - 2,625) * 12+8 3/4

+5
Ответы (1)
  1. 20 июня, 17:34
    0
    (7 1/6 - 2,625) * 12 + 8 3/4 = (43/6 - 2 5/8) * 12 + 8 3/4 = (43/6 - 21/8) * 12 + 35/4 = (172/24 - 63/24) * 12 + 35/4 = 109/24 * 12 + 35/4 = 109/2 + 35/4 = 218 / 4 + 35/4 = 253/4 = 63 1/4