4,2 * (-0,3) : 0,9-5,6: (1,4) * 3,7

+5
Ответы (1)
  1. 7 апреля, 11:15
    0
    1) 4.2*-0.3=-1.26

    2) - 1.26/0.9=-1.4

    3) 5.6/1.4=4

    4) 5*3.7=14.8

    5) - 1.4-14.8=-16.2