P treugolinika=60 cm odna storona na 8 cm dlinee storon naidite storoni treugolinika

+5
Ответы (1)
  1. 20 мая, 14:35
    0
    Xcm; xcm; (x+8) cm-storoni

    x+x+x+8=60

    3x=60-8; 3x=52; x=52/3

    52/3 cm; 52/3 cm; 52/3 + 8=76/3cm