Дроби

1) 4,13_17 + 5,4_17

2) 3,8_11 + 2,6_11

3) 1 - 16_21

4) 5 - 2,3_8

5) 8,4_9 - 3,7_9

6) 12,19_44 - 6,37_44

+1
Ответы (1)
  1. 10 июля, 14:35
    0
    1) 4 13/17 + 5 4/17 = 9 17/17 = 10

    2) 3 8/11 + 2 6/11 = 5 14/11 = 6 3/11

    3) 1 - 16/21 = 21/21 - 16/21 = 5/21

    4) 5 - 2 3/8 = 4 8/8 - 2 3/8 = 2 5/8

    5) 8 4/9 - 3 7/9 = 7 13/9 - 3 7/9 = 4 6/9 = 4 2/3

    6) 12 19/44 - 6 37/44 = 11 63/44 - 6 37/44 = 5 26/44 = 5 13/22