Упростить выражение

-2 (0,5x-1,4y) + 2x+3,2y

+5
Ответы (2)
  1. 28 мая, 04:11
    0
    -1 х+2.8 у+2 х+3.2 у=х+6 у
  2. 28 мая, 04:29
    0
    -2 (0.5x-1.4y) + 2x+3.2y = - x+2.8y+2x+3.2y = x+6y

    Ответ: х+6 у