4 5/12 - 1 1/2 : (2 1/6+8/15) * 1 4/5

+4
Ответы (1)
  1. 3 сентября, 08:54
    0
    1) 2 1/6+8/15=13/6+8/15=65/30+16/30=81/30

    2) 1 1/2/81/30=3/2*30/81=5/9

    3) 5/9*1 4/5=5/9*9/5=1

    4) 4 5/12-1 = 3 5/12