Решите (13 1/7 + 5 2/3) : 5/7

+2
Ответы (1)
  1. 27 августа, 06:26
    0
    1) 13 1/7 + 5 2/3 = 13 3/21 + 5 14/21 = 18 17/21

    2) 18 17/21 : 5/7 = 395/17 : 7/5 = 79/119