1 7/8 * (-1 7/9) - 4 2/9 * (-3/8) =

+2
Ответы (1)
  1. 3 февраля, 09:45
    0
    1 7/8 * (-1 7/9) - 4 2/9 * (-3/8) = - 1 3/4,

    1) 1 7/8 * (-1 7/9) = - 15/8 * 16/9 = - 10/3 = - 3 1/3,

    2) 4 2/9 * (-3/8) = - 38/9 * 3/8 = - 19/12 = - 1 7/12,

    3) - 3 1/3 - (-1 7/12) = - 10/3 + 19/12 = - 40/12 + 19/12 = - 21/12 = - 1 3/4