Решения уравнения номер 1115 1) 2/9 x = 5 / 12 2) 4/15 y = 2/5 3) 3/5 x = 6 4) 7/8 y = 14 5) 3/7 x = 1 4/5 6) 9/10 y = 4 1/2

+1
Ответы (1)
  1. 27 сентября, 23:53
    0
    1) x=5/12·9/2 x=15/8=1 7/8

    2) y=2/5·15/4 y=3/2=1 1/2

    3) x=6/1·5/3 x=10/1=10

    4) y=14/1·8/7 y=16/1=16

    5) x=1 4/5·7/3 x=4 1/5

    6/y=4 1/2·10/9 y=5/1=5