8.7 : х - (10.5 - 4.6) * 2 = 2.7

+1
Ответы (1)
  1. 17 мая, 03:07
    0
    8,7:х - (10,5-4,6) * 2=2,7

    8,7:х-5,9*2=2,7

    8,7:х-11,8=2,7

    8,7:х=2,7+11,8

    8,7:Х=14,5

    х=8,7:14,5

    х=0,6