4 2/3 + 1/4 * 1 7/9 - 1/2 =

+2
Ответы (1)
  1. 21 июля, 02:40
    0
    4 2/3 + 1/4 * 1 7/9 - 1/2 = 4 целых 11/18

    1) 1/4 * 1 7/9 = 1/4 * 16/9 = (1*4) / (1*9) = 4/9

    2) 4 2/3 + 4/9 = 4 6/9 + 4/9 = 4 10/9 = 5 1/9

    3) 5 1/9 - 1/2 = 5 2/18 - 9/18 = 4 20/18 - 9/18 = 4 11/18