Sin (pi/4+a) sin (pi/4-a) + sinквадрат a

+5
Ответы (1)
  1. 27 июня, 08:29
    0
    = √2/2cosα+√2/2sinα) (√2/2cosα - √2/2sinα) + sin²α = (вынесем из обеих скобок √2/2) = (√2/2) ² (cosα+sinα) (cosα - sinα) + sin²α = 0,5 (cos²α - sin²α) + sin²α = 0,5cos²α - 0,5sin²α + sin²α = 0,5cos²α+0,5sin²α=0,5 (cos²α+sin²α + = 0,5·1=0,5