10000-120x80 + (900-750:25) X7

+3
Ответы (1)
  1. 30 апреля, 17:03
    0
    10000-120*80 + (900-750/25) * 7 = 6490

    1) 750/25 = 30

    2) 900-30=870

    3) 120*80=9600

    4) 870*7=6090

    5) 10000-9600=400

    6) 400+6090=6490