Вычислите 1,7 во 2 степени - 0,8 во 2 степени / 0,18-1,5*0,18

+4
Ответы (1)
  1. 17 марта, 19:53
    0
    1,7^2 - 0,8^2 / 0,18 - 1,5*0,18 = 2,89 - 0,64 / 0,18 - 0,27 = 2,25/-0.09=-25