12 3/5-7 1/6+2 3/10=

4/5:2 2/3+3 1/2=

170 8/51-2 4/9:3 2/3=

+4
Ответы (1)
  1. 16 февраля, 11:05
    0
    1) = 12 18/30 - 7 5/30 + 2 9/30=7 21/30=7 7/10 2) = 3/10+3 1/2=3/10 + 3 5/10=3 8/10 = 3 4/5 3) = 170 8/51-1/3 = 169 59/51 - 17/51=169 42/51 = 169 14/17