3/4 : 5/6 + 2 1/2 * 2/5 - 1 : 1 1/6

+3
Ответы (1)
  1. 10 января, 04:55
    0
    1) 3/4:5/6=2/20 = 1/10

    2) 2 1/2 = 5/2

    3) 5/2*2/5=1

    4) 1 1/6=7/6

    5) 1:7/6=6/7

    6) 1/10+1-6/7=1 1/10 - 6/7 = 17/70