6x - ((6000-4842) - 1832) = 1316

+2
Ответы (1)
  1. 15 июня, 22:53
    0
    6 х - ((6000-4842) - 1832) = 1316

    6 х - (1158-1832) = 1316

    6 х - (-674) = 1316

    6 х+674=1316

    6 х=1316-674

    6 х=642

    х=642:6

    х=107