2,04 : 1/25 - 36,1 : 19/20) * 5/13 - 0,6 : 0,9

+3
Ответы (1)
  1. 1 февраля, 04:50
    0
    (2,04:1/25-36,1:19/20) * 5/13-0,6:0,9=4 1/3

    1. 2,04:1/25=204/100*25=51

    2. 36,1:19/20=361/10*20/19=38

    3. 51-38=13

    4.13*5/13=5

    5. 0,6:0,9=6/10*10/9=2/3

    6. 5-2/3=15-2/3=13/3=4 1/3