1. Sin - (x) = sin 2 пи

2. Sin (пи/2-x) = sin пи/4

+1
Ответы (1)
  1. 11 апреля, 08:58
    0
    1. sin (-x) = sin (2π)

    sin (-x) = 0

    -x = πn, n ∈ Z

    x=-πn, n ∈ Z

    2. sin (π/2-x) = sin (π/4)

    sin (π/2-x) = sqrt (2) / 2

    π/2-x = π/4 + 2πn, n∈Z и 3π/4 + 2πn

    -x = - π/4 + 2πn и π/4 + 2πn, n∈Z

    x = + - π/4 + 2πn, n∈Z