658:7 836:4 9235+4 * (536:8) (2010-1065) : 7*6 40077*7-199099 9020*6+53901

+4
Ответы (2)
  1. 16 апреля, 22:07
    0
    1) 658:7=94

    2) 836:4=209

    3) 9235+4 * (536:8) = 9503

    536:8=67

    67*4=268

    9235+268=9503

    4) (2010-1065) : 7*6=810

    2010-1065=945

    945:7=135

    135*6=810

    5) 40077*7-199099=81440

    40077*7=280539

    280539-199099=81440

    6) 9020*6+53901=108021

    9020*6=54120

    54120+53901=108021
  2. 16 апреля, 22:44
    0
    1) 658 : 7 = 94

    2) 836 : 4 = 209

    3) 9235 + 4 * (536 : 8) = 9235 + 4 * 67 = 9235 + 268 = 9503

    4) (2010 - 1065) : 7 * 6 = 945 : 7 * 6 = 135 * 6 = 810

    5) 40077 * 7 - 199099 = 280539 - 199099 = 81440

    6) 9020 * 6 + 53901 = 54120 + 108021