А) (1 3/4-2 3/8) : 1 3/5=

б) (1 7/15+3 1/3) * 5/12=

+1
Ответы (1)
  1. 14 декабря, 16:15
    0
    А) (1_3/4-2_3/8) : 1_3/5 = (7/4-19/8) : 8/5 = (14-19) / 8*5/8 = - 5/8*5/8=-25/64

    б) (1_7/15+3_1/3) * 5/12 = (22/15+10/3) * 5/12 = (22+50/15) * 5/12=72/15*5/12=6/3=2