2 1/6 + 2 1/12: (1,64:0,8-1,375*2,4)

+1
Ответы (1)
  1. 25 февраля, 20:37
    0
    2 1/6 + 2 1/12 : (1,64 : 0,8 - 1,375 * 2,4) = 1/2

    1) 1,64 : 0,8 = 2,05

    2) 1,375 * 2,4 = 3,3

    3) 2,05 - 3,3 = - 1,25 = - 1 1/4

    4) 2 1/12 : (-1 1/4) = 25/12 : (-5/4) = 25/12 * (-4/5) = - (5*1) / (3*1) = - 5/3 = - 1 2/3

    5) 2 1/6 + (-1 2/3) = 2 1/6 - 1 4/6 = 1 7/6 - 1 4/6 = 3/6 = 1/2