400: (230-190) •8=, 600: (780-680) •9=, 36000:1000:4

+3
Ответы (2)
  1. 8 ноября, 11:40
    0
    400: (230-190) * 8=400:40*8=10*8=80 600: (780-680) * 9=600:100*9=60*9=540 36000:1000:4=36:4=9
  2. 8 ноября, 13:09
    0
    1) 400: (230-190) •8=80

    1) 230-190=40

    2) 400:40=10

    3) 10•8=80

    2) 600: (780-680) •9=54

    1) 780-680=100

    2) 600:100=6

    3) 6•9=54

    3) 36000:1000:4=9

    1) 36000:1000=36

    2) 36:4=9