Сравните дроби 1/7 и 4/21, 3/5 и 8/15, 4/7 и 16/28

+3
Ответы (1)
  1. 19 октября, 11:10
    0
    1/7 = (1*3) / (7*3) = 3/21

    3/21<4/21

    1/7<4/21

    3/5 = (3*3) / (5*3) = 9/15

    3/5>8/15

    4/7=16/28

    4/7=16/28