Эм ... извеняюсь.

Решите уравнение

17 (5+х) - 20 х=8 х-14

24 х-12 (7+х) = 16-8 х

+2
Ответы (1)
  1. 31 июля, 09:44
    0
    1) 85+17 х-20 х=8 х-14

    17 х-20 х-8 х = - 14-85

    -11 х = - 99

    х = - 99: (-11)

    х=9

    Ответ: 9

    2) 24 х-84-12 х=16-8 х

    24 х-12 х+8 х=16+84

    20 х=100

    х=100:20

    х=5

    Ответ: 5