Упростите выражения:

1) 5 целых 3/10x-2 целых7/100x-2/25x

2) 5y-4 целых3/8 н+4/5y

+3
Ответы (1)
  1. 30 июля, 20:46
    0
    1) 5,3 х-2,07 х-0,04 х=2,19 х; 2) 5 у-4 3/8 у+8,8 у=5,8 у-4 3/8 у=1 27/40 у