Помогите плез!

1. 11 а-8 а.

2.-14 х+22 х.

3.-5 м-13 м.

4.5 х-8 х+11 х.

5.5 а+4b-10b+7a+6b-22a

6.-4 (1-5y) + 1.

7.20x-5 (8+8x) + 20.

+3
Ответы (1)
  1. 18 ноября, 05:49
    0
    1) 11 а-8 а=3 а

    2) - 14 х+22 х=8 х

    3) - 5 м-13 м = - 18 м

    4) 5 х-8 х+11 х=8 х

    5) 5 а+4 б-10 б+7 а+6 б-22 а = - 10 а

    6) - 4 (1-5 у) + 1=-4+5 у+1=5 у-3

    7) 20 х-5 (8+8 х) + 20=20 х-40-40 х+20=-20 х-20