Решите 5 2/7-1/3+6 3 5/12-4/5+31/60 8 7/15-5 3/4+6

+5
Ответы (1)
  1. 10 декабря, 08:20
    0
    5 2/7 - 1/3 + 6 = 5 6/21 - 7/21 + 6 = 4 20/21 + 6 = 10 20/21

    3 5/12 - 4/5 + 31/60 = 3 25/60 - 48/60 + 31/60 = 3 56/60 - 48/60 =

    = 3 8/60 = 3 2/15

    8 7/15 - 5 3/4 + 6 = 8 28/60 - 5 45/60 + 6 = 7 88/60 - 5 45/60 + 6 =

    = 2 43/60 + 6 = 8 43/60