1) (7 5/14+2 9/14) - 3 5/8

2) (8-4 3/11) + 2 8/11

3) 12 2/13 - (8 12/13+1 5/13)

4) 11 1/7 - (5 4/7 + 3 1/7)

+3
Ответы (1)
  1. 10 февраля, 00:22
    0
    1) 8-4 3/11 = 7 11/11-4 3/11 = 3 8/11

    3 8/11+2 8/11=6 5/11

    2) 8 12/13+1 5/13 = 10 4/13

    12 2/13-10 4/13=1 11/13

    3) 5 4/7+3 1/7 = 8 5/7

    11 1/7-8 5/7 = 2 3/7