Помогите (13,6*2,8 + 14,16) : 8

+1
Ответы (1)
  1. 1 июля, 23:13
    0
    (13,6*2,8+14,16) : 8=6,53

    1) 13,6*2,8=38,08

    2) 38,08+14,16=52,24

    3) 52,24:8=6,53