603• (1812:2) •30 - (790•970-92142:6)

+4
Ответы (2)
  1. 27 июля, 22:22
    0
    603 * (1812/2) * 30 - (790*970-92142/6) = 15638597

    1) 1812/2=906

    2) 790*970=766300

    3) 92142/6=15357

    4) 766300-15357=750943

    5) 603*906=546318

    6) 546318*30=16389540

    7) 16389540-750943=15638597
  2. 27 июля, 23:54
    0
    1812:2=906

    790*970=766300

    92142:6=15357

    603*906+546318

    546318*30=16389540

    766300-15357=750943

    16389540-750943=15638597