603 * (1812 / 2) * 30 - (790 * 970 - 92142 / 6)

+1
Ответы (1)
  1. 11 октября, 02:35
    0
    603 * (1812:2) * 30 - (790*970-92142:6) = 15638597

    1) 1812:2=906

    2) 603*906=546318

    3) 546318*30=16389540

    4) 790*970=766300

    5) 92142:6=15357

    6) 766300-15357=750943

    7) 16389540-750943=15638597