Ращложите на множители a в 4 степени + 2a в 3 степени - a-2

+5
Ответы (1)
  1. 2 января, 06:59
    0
    A^4 + 2a^3 - a - 2 = (a^4 - a) + (2a^3 - 2) = a (a^3 - 1) + 2 (a^3 - 1) = (a + 2) (a^3 - 1)