Решите примеры

(y+4) * (y-2)

(3x-5) * (2x+9)

(m+1) * (m в квадрате - m+3)

+4
Ответы (1)
  1. 4 апреля, 16:37
    0
    (y+4) * (y-2) = y²-2y+4y-8=y²+2y-8

    (3x-5) * (2x+9) = 6x²+27x-10x-45=6x²+17x-45

    (m+1) * (m² - m+3) = m³-m²+3m+m²-m+3=m³+2m+3