А) (3+1 целых 13/15) * (1-1/3) =

б) 15: (2/5+1/15+4/25) =

+3
Ответы (1)
  1. 26 января, 13:47
    0
    =4 13/15 * (3/3-1/3) = 4 13/15*2/3=3 16/45

    =15: (30/75+5/75+12/75) = 15:47/75=15/1*75/47=23 44/47