4/9:3/8. 3/7:9/14. 86/113:43/51

+3
Ответы (1)
  1. 1 июня, 16:00
    0
    1) 4/9 : 3/8 = 4/9 * 8/3 = 32/27

    2) 3/7 : 9/14 = 3/7 * 14/9 = 2/3

    3) 86/113 : 43/51 = 86/113 * 51/43 = 102/113