Вычислите 25:5 + 65:5,72:6 + 36:6,49:7 + 84:7,60:15 + 60:20,80:4 - 64:16,85:17 + 90:45

+4
Ответы (1)
  1. 1 июля, 16:51
    0
    25/5+65/5=18

    1) 25/5=5

    2) 65/5=13

    3) 5+13=18

    72/6+36/6=18

    1) 72/6=12

    2) 36/6=6

    3) 12+6=18

    49/7+84/7=19

    1) 49/7=7

    2) 84/7=12

    3) 7+12=19

    60/15+60/20=7

    1) 60/15=4

    2) 60/20=3

    3) 4+3=7

    80/4-64/16=24

    1) 80/4=20

    2) 64/16=4

    3) 20-4=16

    85/17+90/45=7

    1) 85/17=5

    2) 90/45=2

    3) 5+2=7